Dezertní vína

Jak vybrat dezertní vína?

Jak vybrat dezertní vína?

Jak vybrat nejlepší dezertní vína pro Vaše sladké potěšení

Vybrat správné dezertní víno může být náročný úkol, protože každé víno má své vlastní charakteristiky a chuťové vlastnosti. V tomto článku Vám představíme nejlepší dezertní vína dostupná na trhu, nejlevnější varianty a také ty nejdražší, které stojí za to ochutnat.

Nejlepší dezertní vína

Pokud hledáte to nejlepší dezertní víno, nebudete se moct rozhodnout jen na základě jedné degustace. Existuje mnoho vynikajících vín, která stojí za vyzkoušení. Mezi nejoblíbenější dezertní vína patří:

  • Riesling Trockenbeerenauslese - Jedná se o německé víno s bohatou sladkou chutí a výraznými ovocnými tóny. Perfektně doplňuje ovocné dezerty, jako je třeba jablečný koláč.
  • Sauternes - Francouzské dezertní víno produkované v regionu Bordeaux. Má sladkou a nasládlou chuť s tóny medu a sušeného ovoce. Skvěle se hodí k sýrům či foie gras.
  • Portské - Portugalské sladké víno, které se často zkouší po večeři. Má bohatou a nasládlou chuť s tóny čokolády a oříšků. Je ideální s čokoládovými dezerty.
  • Tokaj - Maďarské víno, které se vyrábí ze sušených hroznů. Má bohatou, sladkou chuť s tóny meruňky a medu. Skvěle se hodí jako aperitiv nebo s dezertem z ořechů.

Tato vína jsou pouze několik příkladů, která můžete vyzkoušet. Nezapomeňte si vybrat víno, které Vás nejvíce zaujalo podle Vašeho osobního vkusu.

Nejlevnější dezertní vína

Pokud hledáte dezertní vína za příznivou cenu, nezoufejte. Na trhu existuje spousta cenově dostupných vín, která jsou stále vynikající. Zde jsou některé z nejlevnějších dezertních vín, které stojí za zvážení:

  • Muscat de Beaumes-de-Venise - Francouzské dezertní víno s nasládlou chutí a výraznou ovocnou vůní. Je cenově dostupné a lahodné.
  • Moscato dAsti - Italské sladké víno se svěží a voňavou chutí. Je ideální pro ty, kteří preferují lehčí a svěží dezerty.
  • Icewine - Kanadské ice wine je vyrobeno z hroznů sklizených po prvních mrazech. Má sladkou a osvěžující chuť a je vhodné pro ty, kteří milují vína s vyšší kyselostí.

Nezapomeňte, že pouze cena neznamená vždy kvalitu. Mnoho cenově dostupných vín skýtá příjemné překvapení.

Nejdražší dezertní vína

Pokud jste ochotni investovat do luxusu, existuje několik dezertních vín, která stojí za svoji cenu. Tyto vzácné a vysoce ceněné lahůdky jsou často produkovány v omezeném množství a mají dokonalou chuť. Zde jsou některé z nejdražších dezertních vín na trhu:

  • Château dYquem - Francouzské víno z oblasti Sauternes je považováno za jedno z nejlepších dezertních vín na světě. Jeho vynikající kvalita jej řadí mezi ty nejdražší a nejobdivovanější zároveň.
  • Château Climens - Další francouzské dezertní víno z oblasti Bordeaux, které se vyznačuje bohatou a komplexní chutí. Jeho cena odpovídá jeho vynikající kvalitě.
  • Opus One - Kultovní americké dezertní víno vyrobené z hroznů sklizených v oblasti Napa Valley. Toto víno je známé svou jedinečnou směsí odrůd a je ceněno nejen pro svou výjimečnou chuť, ale také pro jeho raritnost.

Ta nejdražší dezertní vína jsou navržena tak, aby splňovala požadavky nejnáročnějších konzumentů. Je nutné si uvědomit, že jejich cena zahrnuje nejen kvalitu, ale také vzácnost a unikátnost výroby.

Shrnutí

Dezertní vína jsou perfektním doplňkem každé sladké chvilky. Nezapomeňte, že výběr závisí na Vašem osobním vkusu a preferencích. Vyberte si z nejlepších, nejlevnějších nebo nejdražších dezertních vín dostupných na trhu a dopřejte si sladké potěšení.

Chcete-li si vybrat dezertní vína, doporučuji vyzkoušet více druhů a experimentovat. Každé dezertní víno má svůj vlastní charakter a chuť, takže je dobré objevovat nové varianty a rozšiřovat své horizonty. Zkuste například Riesling Trockenbeerenauslese a kombinujte ho s jemnými ovocnými dezerty - budete nadšeni!Tento článek jsme napsali proto, abyste lépe pochopili, jak si vybrat dezertní vína. Podívejte se přímo do naší kategorie dezertní vína na naší webové stránce Nový alkoholProdukty z kategorie dezertní vína

Bache Gabrielsen Pineau des Charentes Bache Blanc 0,75 l
Pineau Bache je pineau z oblasti Grande Champagne. Má příjemnou chuť s vůní odhalující tóny medu a oříšku. Doporučujeme...

Calvet Collection Sauternes 0,5l 12,5%
Sauternes jsou vyhlášená sladká vína, která se vyrábí z hroznů napadených ušlechtilou plísní Botrytis cinerea.

LIECHTENSTEIN Beerenaulese 2018 0,375l 10%
Zralé hrozny se svěží kyselinkou a vůní ozvláštňují tento bobulový výběr - vysoká extraktivní sladkost a nízký obsah alkoholu z něj činí...

Oremus Tokaji Late Harvest 2018 0,5l 11,5%
Toto sladké víno pochází z hor v severovýchodním Maďarsku.

Pineau des Charentes Dupuy Rouge 0,75 l
Pineau Dupuy Rouge je pineau temně rubínové barvy. V aroma můžeme cítit tóny oříšku a višní. Odrůdové...


Přečtěte si i naše další články


Petr Dvořák

Petr Dvořák